Happyware BA-SXE35W-1FTCV3-T | Single Xeon 1U Rackmount Server
long delivery time
Advantages:
- Firewall
- Enterprise Server
- Data Center Optimized
- Virtualization
Energy:
(TDP):
Thermal Dissipation:
(BTU):
- Manufacturer: Happyware
Order number:
BA-SXE35W-1FTCV3-T
Manufacturer SKU:
BA-SXE35W-1FTCV3-T
Configuration not found? Please use our server request form!
Happyware BA-SXE35W-1FTCV3-T: WIO High Efficient and Flexible Server Solution... more
BA-SXE35W-1FTCV3-T Product Information
CPU:
Single Socket H5, Intel Xeon E-2300 Processor
supports 95W TDP
RAM:
4x DIMM slots, up to 128GB RAM DDR4-3200MHz
LAN:
2x 10GbE RJ45 LAN ports
Expansion Slots:
3x PCI-E slots (2x FH, 1x LP) — riser card required
M.2:
2x M.2 slots, PCIe 4.0 x4/PCIe 3.0 x4, Form factor 2280/22110, M-Key
Storage:
4x 3.5" hot-swap SAS/SATA drive bays
| SKU Overview | ||
|---|---|---|
| BA-SXE35W-1FTCV3-T | Single Intel Xeon E-2300 CPU, 4x 3.5" hot-swap drive bays, 3x PCIe (2x FHFL, 1x LP), 2x 10GbE LAN, 1x 600W Single PSU | |
| BA-SXE35W-1FTCV3-T-R5 | Single Intel Xeon E-2300 CPU, 4x 3.5" hot-swap drive bays, 3x PCIe (2x FHFL, 1x LP), 2x 10GbE LAN, 2x 500W Redundant PSUs | |
| BA-SXE35W-1FTCV3-T-R7 | Single Intel Xeon E-2300 CPU, 4x 3.5" hot-swap drive bays, 3x PCIe (2x FHFL, 1x LP), 2x 10GbE LAN, 2x 750W Redundant PSUs | |