Happyware BA-SXE35SQ-TFACV3 | Single Xeon Quiet 4U/Tower Server
long delivery time
Advantages:
- Backup
- Networking
- General Purpose
Energy:
(TDP):
Thermal Dissipation:
(BTU):
- Manufacturer: Happyware
Order number:
BA-SXE35SQ-TFACV3
Manufacturer SKU:
VX-SXE35SQ-TFACV3
Configuration not found? Please use our server request form!
Happyware VivaWorx BA-SXE35SQ-TFACV3: Quiet 4U/Full-Tower server for office and other noise... more
VX-SXE35SQ-TFACV3 Product Information
CPU:
Single Socket H5, Intel Xeon E-2300 Processor
10th Generation Intel Pentium Processor
8 Cores, 95W TDP
RAM:
4x DIMM slots, up to 128GB RAM UDIMM DDR4-3200MHz
LAN:
2x 1GbE RJ45 LAN ports
Expansion Slots:
4x PCI-E slots full-height, full length (3x Gen4, 1x Gen3)
M.2:
1x M.2 slot, PCIe 3.0 x4, Form factor 2280/22110, M-Key
Storage:
8x 3.5"/2.5" SAS/SATA hot-swap drive bays
Peripheral Drives:
2x 5.25" External HDD
| SKU Overview | ||
|---|---|---|
| BA-SXE35SQ-TFACV3 | Single Intel Xeon E-2300 CPU, 8x 3.5" hot-swap drive bays + 2x 5.25 HDD, 4x PCIe (FHFL), 2x 1GbE LAN, 1x 1200W Single PSU | |
| BA-SXE35SQ-TFACV3-R | Single Intel Xeon E-2300 CPU, 8x 3.5" hot-swap drive bays + 2x 5.25 HDD, 4x PCIe (FHFL), 2x 1GbE LAN, 2x 1200W redundant PSUs | |